lek. med. Małgorzata GENS
SPECJALISTA CHORÓB OCZU
Godziny przyjęć:

środa 

15.30 – 18.30

czwartek

8.00 – 14.00 

lek. med. Małgorzata MATLAKIEWICZ
SPECJALISTA CHORÓB OCZU
Godziny przyjęć:

 poniedziałek 8.00 – 12.00
 piątek 8.00 – 14.00 
 sobota 8.00 – 10.00

OBOWIĄZUJE REJESTRACJA

tel.943519671

     

Gabinet okulistyczny wyposażony został w specjalistyczny, nowoczesny sprzęt pozwalający na szeroką diagnostykę i leczenie w naszej poradni.
Poza autorefraktometrem, tonometrem i lampą szczelinową, które są niezbędnymi urządzeniami w każdej poradni okulistycznej, pacjenci mogą być kierowani na badanie pola widzenia, niezbędne w diagnostyce jaskry, chorób neurologicznych oraz badań przesiewowych kierowców.
Od czerwca 2022 r. jako jedni z nielicznych w Województwie Zachodniopomorskim dysponujemy najnowszej generacji tomografem optycznym OCT- REVO FC z modułem kolorowej funduskamery .
Badanie umożliwia szeroką diagnostykę chorób przedniego odcinka, siatkówki i naczyniówki.
Wbudowany panel jaskrowy pozwala na wykrycie wczesnych zmian jaskrowych oraz śledzenie postępów leczenia. Moduł angiografii daje możliwość oceny mikrokrążenia i struktury naczyń krwionośnych siatkówki.
Badania te połączone z możliwością wykonania kolorowych zdjęć znacznie ułatwiają postawienie prawidłowej diagnozy i szybkie wdrożenie leczenia.
Wychodząc naprzód ogromnemu zapotrzebowaniu, do końca roku 2022 planujemy rozbudować poradnie o część zabiegową, gdzie wykonywać będziemy zabiegi w obrębie powiek - plastykę powiek oraz chirurgiczne usuwanie drobnych zmian z jej powierzchni.
Specjalistyczne aparaty do diagnostyki okulistycznej przeznaczone dla naszych małych pacjentów oraz laser SLT/YAG to kolejne kroki do zrealizowania w przyszłości. Celem jest utworzenie nowoczesnej przychodni, z maksymalnymi możliwościami diagnostycznymi i leczniczymi, jednocześnie świadczącej bezpłatne usługi w ramach umowy z NFZ.
W trosce o dobro i komfort pacjenta gabinet okulistyczny  przeniesiony został do nowego, bardziej przestrzennego pomieszczenia znajdującego się w budynku przy pracowni RTG.